Hoş Geldiniz :
KONTEYNER
Haftanın Ürünü
BİZDEN Haberler

Taşıma & Garanti Kuralları

 * Konteyner yükleme ve indirme işleminde kato, kepçe, gibi iş makineleri kesinlikle kullanılmamalıdır. Vinç, forklift gibi araçlar kullanılarak konteynerin 4 köşesinde bulunan mapa demirleri yardımı ile 5 metrelik eşit ölçülerde kullanılacak halat yardımı ile kaldırılması sağlanmalıdır. Uzunluğu 8 m.´den fazla olan konteynerde kaldırma işlemi 4 köşeden ve ortadan yapılmalıdır.

* Vinç, kamyon, tır,..v.b. taşıma araçlarına konteyner yüklendikten sonra mutlaka gerdirme halatı (gırgır, spanzet) atılmalıdır. Gerdirme halatının konteynerin pencere, dış aydınlatma lambalarına zarar vermeden sarılmasına özen gösterilmelidir.

* Konteyner vinç ile taşındığında, vinç bom´u konteynerin çatısına kesinlikle konmamalıdır. Bom´un konteynerden uzak tutulması sağlanmalı ve sarsılmalarda bom´un konteynere zarar vermemesine dikkat edilmelidir.

* Konteynerin kurulacağı yer mutlaka düz ve teraziye alınmış bir zemin olmalıdır. Böylece iç, dış kapılar ve pencerelerin rahat bir şekilde açılıp kapanabilmesi sağlanır. Aksi takdirde kapı ve pencerelerde açılıp kapanma sorunları oluşacaktır.

* Taşıma esnasında konteyner odalarına maksimum 100 kg/m2 yük konmalıdır. Taşıma esnasında 100 kg´lik bir yük yaylı olacağından dolayı ortalama 200 - 300 kg´a kadar basınç yapabilir.

* Konteynerlerin çatısına bilinçsiz çıkılmamalı, üzerine su deposu gibi herhangi bir malzeme kesinlikle konmamalıdır. Su deposu kullanılacak ise taşıyıcı konstrüksiyonu güçlendirmemiz için bunu firmamıza önceden söylemeniz gerekmektedir. Çatı konstrüksiyon ´u taşıyıcı değildir!

* Konteyner çatısının 4 kenarında yağmur, kar gibi suların tahliyesi için konulan kanalların her zaman temiz kalması gerekmektedir. Kanalların içinde yaprak, toz, toprak gibi maddelerin olmamasına özen gösterilmeli, aksi taktirde sular kanallarda birikerek taşmalara ve konteyner içine akmaya sebep olacaktır.

* Klima, Ani su ısıtıcıları ve buna benzer duvara asılacak ürünleri mutlaka kurşun kalem ile çizilmiş alanlara monte ediniz. Bu alanlar da asma plakaları mevcuttur. Klima ve ani su ısıtıcıları gibi yüksek akım çeken cihaz kullanılacak ise lütfen bunu firmamıza önceden söyleyiniz.

* Su boruları ve vitrifiye malzemeleri maksimum 10 bar´lık şebeke suyu basıncına uygun olarak yapılmaktadır. Bu basıncın aşılması durumunda boru veya vitrifiye malzemelerinde patlamalar yaşanabilir. Su basıncınız yüksek ise lütfen basıncı ayarlayabilmeniz için barometre kullanınız.

* Konteynerin dışında bulunan firmamıza ait tabelanın sökülmesi durumunda ürün garanti kapsamı dışında kalacağı için tabela hiç bir koşulda sökülmemelidir.

** Yukarıdaki koşullardan herhangi birine uyulmadığı taktirde doğabilecek sorunlardan firmamız sorumlu tutulamaz.

Servis istenmesi durumunda, servis ücreti tarafınıza fatura edilir.

~ SATIŞ OFİSİ ~

Adres : TEPEÖREN - TUZLA - İSTANBUL
Telefon : 0216 487 04 08
Gsm : 0543 788 06 77
Gsm : 0532 480 16 90
E-Posta : satis@asilkonteyner.com
E-Posta : asilyapiprefabrik@hotmail.com

~ SİTEMİZ İÇERİSİNDE YER ALAN FİRMAMIZA AİT RESİM, PROJE VE BİLGİLERİN ALINMASI, KOPYA EDİLMESİ, 3. ŞAHISLARLA PAYLAŞILMASI VE FARKLI YERLERDE KULLANILMASI YASAKTIR. TESPİT EDİLMESİ DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR! ~

Bedava Web Sitesi